Tak co, ještě tě baví geocaching?

Parametry

Délka trasy 14 km
Čas trasy 3:00
Součet bodů 1000
Stop na trase 4
Barvy
Stupeň obtížnosti Pro dětiPro mládežPro dospěléPro sportovce

Hřebenem Javorníků

Hřebenem Javorníků
Pro dětiPro mládežPro dospěléPro sportovce
Kouzelnou hřebenovku s krásnými lesy, poloninami a výhledy nabízejí Javorníky. Popíšeme centrální úsek mezi Kohútkou a Kasárnami, hřeben se ale vyplatí projít celý od Makovského průsmyku až ke skalám nad Pulčínem.

Vycházku zahájíme u chaty Kohútka. Pokud se sem nevyvezeme autem, můžeme využít autobusového spojení z Nového Hrozenkova na točnu ve Vranči, odkud nás čeká dosti strmý, naštěstí ne příliš dlouhý výstup. Jím naše trápení skončí, protože hřeben sám už žádní velká převýšení nechystá.
Z Kohútky se vydáme po červené značce přes Stolečný vrch a Frňovské sedlo na Malý Javorník (1019) s pěkným výhledem na ubíhající hřbety kysuckých Javorníků.

Asi po půlhodině příjemného pochodu dojdeme na Stratenec (1055), kde kromě dřevěných křížů vztyčených na památku obětí 2. světové války najdeme i v roce 2008 zbudovanou menší dřevěnou rozhlednu.

Po další půlhodině prokládané výhledy tentokrát spíš na moravskou stranu dobudeme nejvyššího vrchu pohoří, Velkého Javorníku (1071). Užijeme si z něj konečně opravdový panoramatický rozhled. Pokud vám počasí nepřeje, můžete vrchol podejít po žluté značce rovnou na Kasárne. Jinak z vrcholu půjdeme po červené až na sedlo Butorky a odtud kousek zpět po silnici na Kasárne. Oklice se můžeme vyhnout, když na Kasárne seběhneme/sjedeme po sjezdovce.

Kasárne jsou horská rekreační osada spadající do katastru slovenské obce Makov. Jestliže se nemusíme vracet na Kohútku pro auto, můžete sejít na autobus do Podťatého, osady Velkých Karlovic. Jsme-li na kole, užijeme si delšího sjezdu po lesní silničce do sedla Pod Lemešnou (cyklotrasa č. 2041).

Body na trase

Parametry

Délka trasy 14 km
Čas trasy 3:00
Součet bodů 1000
Stop na trase 4
Barvy
Stupeň obtížnosti Pro dětiPro mládežPro dospěléPro sportovce
Zvětšit mapu | Zobrazit všechny stopy i mimo tuto trasu
X

Mapa

Předchozí trasa Další trasa