Novinky

Vzhůru mezi stopy, blíží se Jizerská 50 s Jetíkem

Monotónní zvuk zapichování holí, zvuk lyží kopírující běžeckou stopu, pravidelný dech a chtíč každého závodníka dostat se co nejrychleji do cíle. Tak by se dala popsat atmosféra následujícího víkendu v Bedřichově, v samém srdci Jizerských hor, jenž bude patřit již po padesáté milovníkům běhu na lyžích. Jedna věc bude letos však jinak. Ptáte se, jaká?

Letos se na jubilejní závod přijde podívat i Jetík, a tak doufáme, že pořadatelům svou velkou šlápotou nezničí upravené běžkařské stopy. Předpokládáme, že by se mohl pohybovat v místě, odkud závodníci budou startovat a také je možné, že do Bedřichova přijede na svém povoze, který nechá zaparkovaný na centrálním parkovišti. Na stanici Horské služby v Bedřichově byl Jetík již v minulosti, a proto jestli ještě nemáte tuto stopu, můžete sebrat i tu.

Návštěva Jetíka na Jizerské 50 bude v naší soutěži ohodnocena mimořádně, a proto jestli s námi soutěžíte a v poslední době soutěž zanedbáváte, máte jedinečnou příležitost dohnat své spoluhráče!

Jako každý rok, i letos, bude u závodů asistovat Horská služba, která je vždy připravena poskytnout první pomoc závodníkům a zajistit případný transport zraněných.

Závodníkům a sběračům Jetíkových stop zdar!